جلسه کمیسیون کارگری به ریاست فرماندار دره شهر
فرماندار دره شهر گفت:

جلسه کمیسیون کارگری به ریاست فرماندار دره شهر

🅾حقوق کارگران تا قبل از سال جدید پرداخت شود/تکریم کارگران رصد می شود فرماندار دره شهر در جلسه کمیسیون کارگری: 🔸یکی از مشکلات که هرساله بخصوص در ایام پایانی سال مشاهده می شود  عدم پرداخت حقوق ، مزایای و عیدی کارگران است. 🔸این موضوع باعث شده شرایط سختی برای کارگران زحمتکش و خانواده انها رقم بخورد. 🔸تمامی ادارات بعنوان کارفرمایان و‌نیز پیمانکاران تلاش خود را برای پرداخت کامل حق و‌حقوق کارگران تا پایان سال بکار گیرند زیرا این مهم توسط فرمانداری پیگیری خواهد شد. 🔸همچنین کارخانه استیل کرد نیز باتوجه به قولی که داده اند طی سه ماه بدهی خود به تعدادی از کارگران پیشین خود پرداخت کنند. 🔸از دیگر گلایه کارگران برخورد نامناسب برخی پیمانکاران با انها است که کارگروهی برای بررسی ان تشکیل می شود. 🔸در صورت مشاهده با کارفرما طبق قانون برخورد می شود.

نشست اشتغال و سرمایه گذاری و شورای هماهنگی بانک های شهرستان دره شهر
فرماندار دره شهر گفت:

نشست اشتغال و سرمایه گذاری و شورای هماهنگی بانک های شهرستان دره شهر

نشست اشتغال و سرمایه‌گذاری و شورای هماهنگی بانک‌های شهرستان دره شهر به گزارش روابط عمومی شهرستان دره شهر نشست کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری مشترک با شورای هماهنگی بانک‌های شهرستان به ریاست طاهری فرماندار دره شهر و با حضور‌ سایر اعضا برگزار شد. ◀️نماینده عالی دولت در شهرستان  با عنوان این مطلب که یکی از دستورالعمل های مهم در کشور که مورد توجه ویژه مقام معظم رهبری (مدظله العالی )و ریاست محترم جمهور هست موضوع ازدواج ،فرزندآوری و افزایش جمعیت کشور است، اظهار داشت: برای دستیابی به این مهم باید از تمام ظرفیت‌های کشور،استان و شهرستان  استفاده کنیم و یکی از این پتانسیل‌ها، موضوع تسهیلات ازدواج وفرزندآوری است. ◀️وی برعدم سخت گیری بانکها در پرداخت تسهیلات در کمترین زمان ممکن نیز تاکید کردوگفت: بانک‌ها در تامین سرمایه برای واحدهای تولیدی، پرداخت تسهیلات  مسکن، ازدواج،فرزند آوری، اشتغالزایی و قرض الحسنه به مردم بالاخص اقشار آسیب پذیر باید بیشتر تلاش کنند.

جلسه شورای تامین مسکن شهرستان دره شهر
فرماندار دره شهر گفت:

جلسه شورای تامین مسکن شهرستان دره شهر

جلسه شورای تامین مسکن شهرستان دره شهر به گزارش روابط عمومی فرمانداری دره شهر جلسه شورای تامین مسکن شهرستان دره شهر به ریاست طاهری فرماندار دره شهر و سایر اعضا در محل فرمانداری برگزار شد. 🔸️هوشنگ طاهری فرماندار شهرستان دره شهر در این جلسه با تأکید بر وجود ظرفیت های بالقوه شهرستان و افزایش رشد جمعیتی خاطر نشان کرد:افزایش قیمت مسکن و افزایش سرسام آور اجاره مسکن امروزه در این شهرستان به یک مشکل و دغدغه ی اصلی مردم تبدیل شده است و اجرای طرح مسکن ملی برای اقشار آسیب‌پذیر و نیازمند یک روزنه امید برای خانه دار شدن بوده و بر همین اساس باید رفع موانع پیش روی اجرای این طرح با جدیت توسط مسئولان مربوطه پیگیری شود. 🔸️وی از کارگروه مسکن خواست ظرف ۱۵ روز نسبت به مکان یابی زمین های مورد موافقت اعضای کمیته جهت ساخت مسکن ملی در شهرستان اقدام و نتیجه را ارائه نمایند. راه و شهرسازی پیگیری لازم در خصوص ایجاد زیر ساختهای اقدام ملی مسکن از جمله آب، برق، گاز و.... از طریق مجاری مربوطه بعمل آورد.

همایش پیشگیری از خودکشی در فرمانداری دره شهر
فرماندار دره شهر گفت:

همایش پیشگیری از خودکشی در فرمانداری دره شهر

همایش پیشگیری از خودکشی به مناسبت روز جهانی پیشگیری از خودکشی مصادف با ۱۰ سپتامبر / ۱۹ شهریور ماه ۱۴۰۱ به گزارش روابط عمومی فرمانداری دره شهر این همایش در شهرستان دره شهر توسط اداره بهزیستی با همکاری سازمان های مردم نهاد و اورژانس اجتماعی در سالن جلسات فرمانداری شهرستان دره شهر با شرکت ۷۰ نفر از مددجویان تحت پوشش در معرض آسیب های اجتماعی در تاریخ ۱۴۰۱/۶/۱۹ انجام شد. زینی وند کارشناس بهزیستی ضمن خوش آمدگویی و تشکر از حاضرین در جلسه ، ادامه بحث را پالیزبان کارشناس امور اجتماعی بهزیستی دره شهر در خصوص اهمیت و ضرورت پیشگیری از خودکشی و همچنین مباحثی چند در این خصوص اشاره نمود. طاهری فرماندار محترم شهرستان دره شهر ضمن تقدیر و تشکر از بانیان جلسه( بهزیستی شهرستان با همکاری موسسات اجتماع محور این شهرستان - ۵ موسسه مجری همایش) در خصوص امید به زندگی و سبک های زندگی و تاثیر آن در خودکشی و همچنین نقش مراکز مشاوره و تعامل با دیگران و اجتماع به عنوان عوامل محافظت کننده در برابر اقدام به خودکشی اشاره نمود. در ادامه این همایش بحث تخصصی توسط سرکار خانم مهتاب رشیدنهال روانشناس و مدیر مرکز مشاوره و روانشناختی امید در خصوص خودمراقبتی ، مولفه های آن، و اهمیت و ضرورت خودمراقبتی در زندگی و مراحل مختلف سنی برای شرکت کنندگان در این جلسه مباحثی ارائه شد.

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دره شهر به ریاست فرماندار و حضور اعضا در فرمانداری برگزار شد.
فرماندار دره شهر گفت:

جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دره شهر به ریاست فرماندار و حضور اعضا در فرمانداری برگزار شد.

برگزاری جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان دره شهر به ریاست فرماندار به گزارش روابط عمومی فرمانداری دره شهر جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان صبح امروز ۲۱تیرماه ۱۴٠۱ با حضور فرماندار ، بخشداران، نماینده سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و جمعی از نهادها و مسئولین شهرستان در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد. طاهری فرماندار دره شهر در این جلسه گفت: 🟢امسال بودجه شهرستان ۷۸ میلیارد تومان در ۲۵ سرفصل مصوب شده که نسبت به سال گذشه ۷۰ درصد افزایش یافته است. 🟢 بیشترین بودجه در اختیار جهاد کشاورزی برای رفع مشکلات بخصوص در بحث پمپاژها تخصیص یافت. 🟢فرماندار شهرستان دره شهر بیان داشت ‌: اعتبارات سفر ریاست جمهوری، پروژه اقتصاد مقاومتی، جهش تولید و سفرهای استانی استاندار از الزامات بودجه است که باید اعمال شود. و لازمه آن اهتمام جدی دستگاه های اجرایی شهرستان هست. مقام عالی شهرستان در ادامه با اشاره به برخی از دستگاه‌های اجرایی که از اعتبارات ملی خیلی خوبی برخوردارند گفت:  مدیران دستگاه‌های شهرستان حتماً باید پیگیری کنند تا متناسب با پروژه هایی که در دست اجرا دارند سهم شهرستان را اخذ نمایند تا به روند رو به رشد شاخص ها توسعه های شهرستان بی افزایند. وی در ادامه اولویت‌بندی را یکی از نکات مهم برای حل مشکلات شهرستان دانست و بیان کرد: مدیران باید با در نظر گرفتن سطح انتظارات جامعه، برنامه‌ریزی را براساس حل مشکلات مردم در حوزه‌های موجود انجام دهند. که با عنایت به تمدید سال مالی 1400 تا انتهای شهریور ماه امسال لازم است اعتبارات تخصیصی و تعیین تکلیف جذب حداکثری اعتبارات از سوی هریک از دستگاه های اجرایی شهرستان پیگیری شود. طاهری کمیته برنامه‌ریزی را تعیین کننده خط‌مشی و سند توسعه و نقشه راه شهرستان عنوان کرد و تاکید نمود : هر اندازه که مدیران در جذب اعتبارات فعال تر و توانمند تر باشند بودجه بیشتری را می توانند برای شهرستان جذب نمایند.  وی همچنین از مدیران اجرایی شهرستان خواست ، پروژه هایی که می توانند در هفته دولت به بهره‌برداری برسند را اعلام کنند و پروژه‌هایی که در سال 1401 قابلیت بهره‌برداری دارند را همه دستگاه‌ها به صورت ویژه پیگیری کنند.  در پایان هر یک از مسئولین ادارات  گزارش خود را درباره آخرین اقدامات و پروژه های در حال اجرا بیان داشتند.

افتتاح یک باب منزل مسکونی مددجویی با حضور فرماندار، مدیرکل و سایر مسئواین
فرماندار دره شهر خبر داد

افتتاح یک باب منزل مسکونی مددجویی با حضور فرماندار، مدیرکل و سایر مسئواین

افتتاح یک واحد مسکونی مددجوی در روستای قلعه تسمه شهرستان دره شهر با حضور مدیرکل امداد استان، طاهری فرماندار دره شهر و دیگر مسئولین. به گفته طاهری رییس کمیته امداد دره شهر برای ساخت این واحد مسکونی بیش از ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شده است.

غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام دره شهر
فرماندار دره شهر گفت:

غبارروبی و عطرافشانی گلزار شهدای گمنام دره شهر

به مناسبت هفته بسیج مزار شهدای گمنام شهرستان دره شهر غبار روبی و عطرافشانی شد  |به گزارش روابط عمومی فرمانداری دره شهر به مناسبت فرا رسیدن هفته ی بسیج ، آیین غبار روبی مزار شهیدان گمنام انقلاب اسلامی شهرستان دره شهر با حضور محمدنژاد فرماندار دره شهر ، فرماندهی سپاه ، مدیران دستگاه های اجرایی ، بسیجیان و جمعی از ایثارگران در مزار شهدای گمنام شهرستان دره شهر برگزار شد . شرکت کنندگان در این مراسم ضمن عطرافشانی و غبار روبی مزار شهدای گمنام با آرمان های شهداء و امام راحل ( ره ) میثاقی دوباره بستند .

پیام تسلیت فرماندار دره شهر به مناسبت درگذشت اولین شهیده مدافع سلامت استان ایلام
فرماندار دره شهر گفت:

پیام تسلیت فرماندار دره شهر به مناسبت درگذشت اولین شهیده مدافع سلامت استان ایلام

پیام تسلیت فرماندار دره شهر به مناسبت درگذشت اولین شهیده مدافع سلامت دکتر افسانه حسنوند عموزاده همسر مکرمه دکتر پرویز کریمی محمدنژاد فرماندار دره شهر در پیامی درگذشت مدافع سلامت، مرحومه دکتر افسانه حسنوند عموزاده را که بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشته است، تسلیت گفت. به گزارش روابط عمومی فرمانداری دره شهر متن پیام فرماندار دره شهر به این شرح است: جامعه پزشکی استان ایلام یکی از اعضای تلاشگر و فداکار خود را در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا از دست داد و موجب تأثر و تألم فراوان شد. دکتر افسانه حسنوند عموزاده عضو کادرهای درمانی استان ایلام بود که بر اثر ابتلا به کرونا، به کاروان شهدای مدافع سلامت پیوست. یاد و خاطره تلاش‌های صادقانه و خستگی‌ناپذیر این پزشک ایثارگر که در کنار همکاران خود شبانه‌روز برای نجات جان بیماران مبتلا به کرونا تلاش کرد، همواره در یادها خواهد ماند. اینجانب شهادت خانم دکتر افسانه حسنوند عموزاده را خدمت همسر پزشک و جهادگر ایشان جناب آقای دکتر پرویز کریمی، خانواده محترم این شهید مدافع سلامت و مردم شریف استان ایلام و شهرستان دره شهر، همکاران و هم‌ سنگرانش در دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام تسلیت می‌گویم و برای ایشان علو درجات و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم صبر و شکیبایی را مسئلت دارم. کیانوش محمدنژاد فرماندار دره شهر

بازدید رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه و هیئت همراه از تونل کبیرکوه
معاون برنامه ریزی و امور عمرانی گفت:

بازدید رئیس امور پایش، ارزیابی و اطلاعات سازمان برنامه و بودجه و هیئت همراه از تونل کبیرکوه

بازدید رئيس امور پايش، ارزيابي و اطلاعات مديريت سازمان برنامه و بودجه كشور به همراه معاون عمرانی استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان، مدیرکل راه و شهرسازی استان و جمعی دیگر از مسوولان استان 🔸️در این بازدید جمعی از مسوولان شهرستان دره شهر و آبدانان نیز حضور دارند. ◀️ بازدید از پروژه راه آبدانان به دره شهر و تونل کبیرکوه

بازدید وبررسی ازاماکن باستانی خسارت دیده سیل
فرماندار دره شهر گفت:

بازدید وبررسی ازاماکن باستانی خسارت دیده سیل

بازدید و بررسی ازاماکن باستانی خسارت دیده از سیل ۹۸ توسط محمدنژاد فرماندار دره شهر، به اتفاق کریمیان مدیر کل بحران استان،شنبه زاده مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان، یاسمی سرپرست شعب بانک ملی استان به گزارش روابط عمومی فرمانداری دره شهر 🔹در این بازدید مشکلات پروژه هایی شامل یک مجتمع گردشگری قلعه میرغلام هاشمی و خانه های بومگردی روستایی و اماکن پذیرایی رفاهی گردشگری شهرستان دره شهر مورد بررسی قرار گرفت.

   نمایش آرشیو اخبار

گزارش تصویری هفته
آشنایی با استان ایلام
اینفوگرافیک
نمایش آرشیو اینفوگرافی
آمار بازدید کنندگان
نفر بازدید امروز
نفر بازدید دیروز
نفر بازدید هفته
بازدید ماه گذشته : بازدید کل : بازدید سال گذشته :